PGW Wody Polskie RZGW w Krakowie podpisało umowę partnerską z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie żeby wspólnie edukować uczniów szkół podstawowych w tematyce dotyczącej wody w ramach programu edukacyjnego Aktywni Błękitni. Drodzy nauczyciele i uczniowie - dołączcie do nas! Czekają atrakcje i nagrody!

 

„Aktywni Błękitni” to szeroko zakrojony projekt edukacyjny skierowany do szkół podstawowych. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Naszym celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska. Szkoły, które dołączą do programu mogą liczyć poza wiedzą mogą liczyć na pomoce naukowe i nagrody rzeczowe dla dzieci. Dołączcie do nas! Szczegóły jak to zrobić tutaj. To naprawdę proste.

 

DSC09792 2

 

Dzięki pomocy policji i straży pożarnej dzieci będą mogły liczyć na ciekawe spotkania oraz wiedzę praktyków z pierwszej ręki. To właśnie policja i straż pożarna często na pierwszej linii dba o bezpieczeństwo nad wodą, a w czasie powodzi walczy z żywiołem i ratuje ludzi w sytuacjach zagrożenia. Ich doświadczenie w tym zakresie jest więc nieocenione.

 

W ramach programu zapewniamy materiały i zajęcia edukacyjne oraz wykorzystanie infrastruktury hydrotechnicznej podczas warsztatów terenowych – wycieczek szkolnych. Można zwiedzić m.in. tak okazałe dzieła inżynierów jak chociażby zbiorniki wodne. Realizujemy również, we współpracy z naszymi partnerami, pokazy z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy. Szkoła musi wysłać kartę zgłoszenia na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeżeli macie wątpliwości, nie wiecie jak to wygląda w praktyce, w naszym sprawozdaniu z ubiegłorocznej edycji, znajdziecie potrzebne odpowiedzi. SPRAWOZDANIE. Nie czejajcie ze zgłoszeniem. Pierwsi mogą liczyć na wyjątkowe pomoce naukowe, najfajniesze nagrody i rezerwacje terminów zwiedzania naszych najciekawszych obiektów.

 

aktywni patronaty es

 DSC09822 2