Znaczenie drzew jest bezdyskusyjne. Ich funkcji jest wiele... Drzewa to tlen. Dla przykładu jedna dorosła, 60-letnia sosna jest w stanie wyprodukować tlen niezbędny do życia 3 osób. Drzewa to również ogromny klimatyzator, schładzają temperaturę, a także zatrzymują i stopniowo oddają wodę środowisku. Drzewa nawilżają  powietrze, oczyszczają atmosferę, korzystnie wpływają na wzrost zdolności retencyjnych i przeciwdziałanie erozji. To tylko niektóre z ich funkcji. Ich znaczenie dla życia jest nieocenione.

P1180098 kopia

W miniony poniedziałek, pracownicy Wód Polskich wraz z przedstawicielami Lasów Państwowych posadzili 100 sadzonek drzew przy Zbiornikach Wodnych Czaniec oraz  Świnna Poręba.
Akcja pod hasłem "Światowy Dzień Wody - 100 sadzonek na 100-lecie urodzin Papieża Jana Pawła II", zorganizowana przez PGW Wody Polskie - Zarząd Zlewni w Żywcu oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwa Węgierska Górka, Andrychów i Sucha Beskidzka, to kolejne wydarzenie zorganizowane wspólnie przez dwie instytucje, których wspólnym mianownikiem jest troska o jak najlepszy stan środowiska naturalnego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji!