Wraz z początkiem roku szkolnego, pracownicy Wód Polskich rozpoczęli intensywne działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach. We wrześniu odwiedziliśmy Przedszkola: „Wyspa Kreatywnej Zabawy i Nauki” w Busku Zdroju i „Pod Sosnami” w Koprzywnicy. Byliśmy także z młodzieżą szkolną z krakowskiej Szkoły Podstawowej nr 47 im. Stefana  Czarnieckiego, na Zaporze w Dobczycach.

Edukatorzy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie systematycznie przeprowadzają warsztaty i lekcje skierowane do najmłodszych. Nasze zajęcia edukacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i wychowawców.

 

zał 4Przedstawiciele Zarządu Zlewni w Sandomierzu z wizytą w Przedszkolu „Pod Sosnami” w Koprzywnicy.


Podczas tych lekcji kształtowania świadomości, staramy się przekazywać dzieciakom wszystko to, co pomoże im zrozumieć wodny świat i nauczy ich perspektywicznego myślenia w kwestii racjonalnego gospodarowania wodą.

Nasze zajęcia to również czas wspólnej zabawy i radości, ponieważ oprócz przeprowadzanych doświadczeń i szukania odpowiedzi na zadawane pytania, znajduje się też czas na wspólne „wodne” rysowanie oraz „wodne” zabawy ruchowe.

 

IMG 20190927 101014961Lekcja edukacji wodnej w Przedszkolu „Wyspa Kreatywnej Zabawy i Nauki” w Busku Zdroju, przeprowadzona przez pracowników Zarządu Zlewni w Kielcach.

 

IMG 20190927 102427610 kopiaEdukacja poprzez zabawę w Przedszkolu w Busku Zdroju.