IV Bieg na Zaporę Świnna Poręba za nami! W zawodach wystartowało prawie 150 zawodników. Ścigali się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów i w obu zostały pobite rekordy! Trasa biegu wiodła przez malownicze tereny w sąsiedztwie Jeziora Mucharskiego. Nie zabrakło zbiegu z zapory i finiszowego podbiegu na koronę zapory, które jak mówią sami uczestnicy, sprawiają, że ten wyścig jest wyjątkowy!

s6 miniatura2

Bieg Główny na 5 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Wdowik Błażej (Łękawica), drugi był Motyka Michał (Leśna), a trzeci Nosal Karol (Tarnawa Dolna, SKL Sucha Beskidzka).

Bieg Towarzyszący na 10 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Korzeniowski Adrian (Stanisław Górny), drugi przybiegł Gibiec Przemek (Rybarzowice, Olza Cieszyn), a na najniższy miejscu podium stanął Wróbel Przemysław (Stryszów, SPARROUS TEAM).

Żeby zapoznać się z wynikami w pozostałych kategoriach, prosimy wejść w następujące linki:

Oprócz samego biegu na miejscu najmłodsi mogli skorzystać z zabaw zorganizowanych przez profesjonalnych animatorów, a każdy chętny mógł spróbować swoich sił w grze Koło Fortuny Wód Polskich i wygrać ufundowane przez nas nagrody rzeczowe. Nie zabrakło też stoiska Lasów Państwowym- Nadleśnictwa Andrychów. A na stoisku Pań z Koła Gospodyń „Miodoszyna” z Gminy Zembrzyce można było spróbować lokalnych domowych przysmaków. W trakcie tego dnia zorganizowana została również specjalna trasa turystyczna: zwiedzanie z przewodnikiem Ośrodku Zarybieniowego, Zapory i Elektrowni.

Przy organizacji biegu pracowało 50 pracowników PGW Wody Polskie a w zabezpieczeniu trasy pomagali strażacy OSP Mucharz i Koziniec oraz Policjanci z Wadowic i z Posterunku Policji Wodnej którym serdecznie dziękujemy za całe wsparcie!

Mimo nocnej ulewy i burzy w czasie samych zawodów pogoda nam jak zwykle dopisała, atmosfera była doskonała, a wszystko można zobaczyć w naszej galerii zdjęciowej poniżej.

ZAPRASZYMY WSZYSTKICH BIEGACZY I MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY W PRZYSZŁYM ROKU! Rezerwujcie czas wolny na drugą połowę sierpnia 2023 na jubileuszowy 5 bieg! Weźcie znajomych!