W niedzielne popołudnie (7 sierpnia) na stadionie w Podegrodziu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strongman Team Poland. W sądeckiej miejscowości pojawiło się sześciu siłaczy z Czech, Polski i Słowacji, a także gość specjalny czyli Mariusz "Pudzian" Pudzianowski, wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata w tej dyscyplinie. Nie zabrakło na miejscu też Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które było partnerem wydarzenia.

 

Organizatorzy przygotowali spektakularne konkurencje, w których uczestnicy sportowych zmagań musieli wykazać się nadludzką siłą i wytrzymałością. Jedną z takich konkurencji Wody Polskie sygnowały swoim logiem. Było to podnoszenie ponad 3 metrowych tzw. metalowych "paluchów". Zadaniem zawodnika jest podniesienie oburącz z podłoża słupa, zwanego „paluchem”, przytwierdzonego jednym końcem do podstawy, za pomocą zawiasu i obróceniu go o kąt 180 stopni w jak najkrótszym czasie. Ostatecznie najlepszy okazał się Polak, które obecnie trenuje w Niemczech – Adam Roszkowski. Drugie miejsce zajął Słowak – Maros Stefanak. Trzecie miejsce wywalczył Krystian Makowiecki.

 

strong3

 

 Nie zabrakło jednak też konkurencji dla silnych intelektualnie. W specjalnie przygotowanym na tę okazję namiocie można było wygrać liczne nagrody ufundowane przez PGW Wody Polskie. Otrzymywali je ci, którzy wykazali się znajomością polskich rzek i zbiorników wodnych. Najlepsze okazały się dzieci, które zdominowały tę konkurencję niewymagającą siły mięśni, lecz wiedzy o geografi i przyrodzie. Mamy nadzieję, że to zachęci je do dalszego zgłębiania tej jakże ważnej tematyki.

 

strong1