700 worków śmieci zebranych zostało w kolejnej już akcji sprzątania  terenów wokół Jeziora Mucharskiego zorganizowanej przez RZGW w Krakowie oraz gminy Stryszów i Mucharz.

DJI 0625

50 wolontariuszy posprzątało wczoraj brzegi Jeziora Mucharskiego. W sumie zebrano 700 worków śmieci, uprzątając 8 km linii brzegowej. Tym razem z pomocą przyszli: samorządy gmin Stryszów i Mucharz, Wodne Pogotowie Ratunkowe z Nowego Targu, Ochotnicza Straż Pożarna Koziniec i mieszkańcy.

Posprzątanych zostało 7 najbardziej zanieczyszczonych odcinków wzdłuż zbiornika. Z brzegów jeziora oraz z wody sprzątnięto ponownie ogromne ilości plastików, szkła, opakowań po jedzeniu, kosmetykach czy środkach ochrony roślin, a także odpady wielkogabarytowe. Największa ilość śmieci zebrana została przy wiadukcie w m. Dąbrówka, u ujścia potoku Stryszówka.

Przypomnijmy, że Wody Polskie przez cały rok angażują swoje jednostki z terenu całej Polski do organizacji oraz uczestnictwa w akcjach sprzątania rzek i zbiorników wodnych. Pamiętajmy, że dbanie o czystość i porządek na obszarach zbiorników wodnych, brzegów rzek, potoków oraz w ich okolicach, powinno być priorytetem dla całego społeczeństwa. Wszak, są to tereny cenne pod względem walorów turystycznych, krajobrazowych oraz przyrodniczych.