Dwa kontenery śmieci uprzątnięto w akcji sprzątania Jeziora Żywieckiego, zainicjowanej przez pracowników Wód Polskich. Dzięki zaangażowaniu wielu osób posprzątane z zalegających śmieci zostały brzegi Jeziora Żywieckiego, na odcinku od plaży miejskiej do wałów.

42

Odkąd powstały Wody Polskie, staramy się edukować użytkowników brzegów rzek, jezior oraz innych obiektów, aby korzystając z nich, dbali o ład i porządek. Edukujemy naszych najmłodszych obywateli, odwiedzając ich w szkołach, przedszkolach, a także przy okazji różnorodnych wydarzeń, w których bierzemy udział, lub których jesteśmy organizatorami.  Niestety problem zaśmiecania przestrzeni publicznej, w tym wód, wciąż jest aktualny.

W minioną środę, z brzegów Jeziora Żywieckiego, dwa kontenery śmieci uprzątnęli pracownicy Zarządu Zlewni w Żywcu wraz z ochotnikami Społecznej Straży Rybackiej w Żywcu, Beskidzkiego WOPR Oddziału Rejonowego w Żywcu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu, Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu oraz Spółki Beskid, którym za przyłączenie się do akcji serdecznie dziękujemy!
Było to już kolejne sprzątanie tego urokliwego miejsca, które na co dzień powinno lśnić! Niestety nie dla każdego jest to oczywiste. Są jeszcze ludzie, którzy pozbywają się śmieci w przestrzeni publicznej, na ulicy, w przydrożnych rowach, w lesie, nad wodą. Przypominamy, śmieci nie tylko burzą ład przestrzenny, ale przede wszystkim zatruwają środowisko, zanieczyszczają wody i gleby.

Pomyślmy o przyszłości, o dobru naszej planety i nas wszystkich! Pamiętajmy: #SzanujWodę, #WodyToNieŚmietnik!