Uprzejmie informujemy o zmianach w ankiecie dot. VI aktualizacji KPOŚK!!!
W związku z pytaniami gmin dotyczącymi planowanej do budowy sieci oraz błędu w formule dotyczącej możliwości podłączeń ankieta została uzupełniona wg. poniższego:
Kol 26 – Modyfikacja opisu w zakresie sieci będącej w realizacji, pierwotny zapis mógłby skutkować niewykazaniem w aktualizacji fragmentów sieci oraz mieszkańców którzy zostaną do niej podłączeni co skutkowałoby pogorszeniem wyników procentów skanalizowania po realizacji wszystkich inwestycji
Było:
„Należy podać długość sieci kanalizacyjnej jaką zaplanowano do wybudowania w latach 2020 - 2027 (kanalizacja tłoczna + ciśnieniowa + podciśnieniowa + grawitacyjna). Poszczególne długości sieci kanalizacyjnej należy podawać, nie uwzględniając długości przyłączy kanalizacyjnych. Długości powinny być podane w kilometrach. Nie należy uwzględniać długości sieci kanalizacyjnej będącej w realizacji (rozpoczęto roboty budowlane). Jeżeli nie planuje się budowy sieci w rubrykę należy wpisać wartość 0.”
Jest:
„Należy podać długość sieci kanalizacyjnej jaką zaplanowano do wybudowania w latach 2020 - 2027 (kanalizacja tłoczna + ciśnieniowa + podciśnieniowa + grawitacyjna), Poszczególne długości sieci kanalizacyjnej należy podawać, nie uwzględniając długości przyłączy kanalizacyjnych. Długości powinny być podane w kilometrach. Jeżeli nie planuje się budowy sieci w rubrykę należy wpisać wartość 0. Nie należy uwzględniać długości sieci kanalizacyjnej będącej w realizacji a planowanej do zakończenia do 2020 r. taką sieć oraz mieszkańców którzy z niej skorzystają należy wykazać w stanie istniejącym kol 14 i 18”
Kol 123 – Zmodyfikowano formułę i dodano opis dla kolumny: możliwości podłączeń w ramach istniejącej aglomeracji. Nowa wersja formuły dodaje zarejestrowane miejsca noclegowe z których ścieki dostarczane są do oczyszczalni taborem asenizacyjnym jako doprecyzowanie/poszerzenie w zakresie „możliwości podłączeń w ramach istniejącej aglomeracji”.
Kol 126 – Zmodyfikowano formułę i dodano opis do kolumny: „sprawdzenie możliwości podłączeń do wykazanych potrzeb” - odnosząc wykazany całkowity przyrost liczby rzeczywistych mieszkańców, którzy skorzystają z usług kanalizacyjnych w wyniku wybudowania sieci i zarejestrowane miejsca noclegowe z których ścieki aktualnie dostarczane są do oczyszczalni taborem asenizacyjnym do możliwości podłączeń w ramach istniejącej aglomeracji.
Osoby do kontaktu (RZGW w Krakowie):
- Agnieszka Kałuża, tel.12 62-84-332, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Bartłomiej Paluszkiewicz, tel. 12 62-84-310, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozostałe elementy ankiety pozostają bez zmian.
Uprzejmie prosimy o przesłanie uzupełnionej ankiety w formie elektronicznej oraz papierowej do RZGW w Krakowie w miarę możliwości jak najszybciej, ponieważ proces jej weryfikacji oraz ewentualnych poprawek znacznie wydłuża całe postępowanie, a ostateczny termin upływa 31.10.2019r.
Szablon znajduje się w załącznikach.
Treść komunikatu z 04.09.2019r.
Wypełniając zapisy „Mapy drogowej dla aglomeracji ubiegających się o ujęcie w VI aktualizacji Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych" (VI AKPOŚK) przedstawiamy ankietę na potrzeby tejże aktualizacji.
VI AKPOŚK pozwoli władzom samorządowym na zgłoszenie do programu inwestycji, niezbędnych do spełnienia wymogów dyrektywy ściekowej lub utrzymania już osiągniętych wskaźników.
Aktualizacja będzie bazowała na najnowszych aktach prawa miejscowego, które są efektem przeprowadzonej weryfikacji obszaru i granic aglomeracji oraz przeglądów dokonywanych przez włodarzy gmin.
Wypełnioną ankietę w wersji elektronicznej – plik xls (drogą mailową) oraz w wersji papierowej należy przekazać do właściwego terytorialnie Regionalnego Zarządu Gospodarki do dnia 31 października 2019 r.
Zapisy VI AKPOŚK decydować będą o możliwości pozyskiwania środków finansowych przez samorządy na inwestycje realizowane w latach przyszłych. Dlatego też rzetelne i terminowe wypełnienie formularza aktualizacyjnego będzie kluczem do dalszych inwestycji i poprawy jakości życia mieszkańców aglomeracji.
Przy wypełnianiu ankiety proszę zwrócić szczególną uwagę na rodzaj pól oraz poprawny typ danych możliwy do wpisania w konkretną komórkę. Część ankiety zawiera pola kodowe (lista rozwijalna) i tylko te wartości winny być zastosowane. Również pola z wartościami liczbowymi narzucają konkretny typ danych do uzupełnienia. Niedopuszczalnym jest formatowanie źródłowej ankiety, zastępując komórki z narzuconym sztywno typem danych według własnego uznania. Zachowanie jednorodności informacji w ankiecie pozwoli poprawne jej formatowanie oraz analizę danych przekazanych przez Państwa.