Zarybienia brzaną

Na początku października do rzeki Skawy powyżej zbiornika Świnna Poręba wypuszczono 1300 szt. narybku jesiennego brzany, podchodzącego z tarlaków wyhodowanych w Ośrodku Zarybieniowym w Świnnej Porębie.

 

Zarybienia pstrągiem potokowym

W pierwszej połowie lipca tego roku dopływy rzeki Skawy powyżej zbiornika Świnna Poręba zarybione zostały 15 tys. sztuk narybku pstrąga potokowego. Ryby te wyhodowane zostały w Ośrodku Zarybieniowym w Świnnej Porębie.

 

Zarybienia świnką

Rzeka Skawa powyżej zbiornika Świnna Poręba jak i cofkowy odcinek zbiornika to siedlisko świnki. Pod koniec czerwca tego roku, celem wspomożenia lokalnej populacji gatunku, z Ośrodka Zarybieniowego w Świnnej Porębie do wód obwodu rybackiego trafiło 20 tys. sztuk narybku świnki.

 

Zarybienia szczupakiem

Jak co roku w kwietniu rybacy z Gospodarstwa Rybackiego Brzączowice i Świnna Poręba przeprowadzają tarło, inkubację ikry oraz podchów młodocianych stadiów szczupaka. Na przełomie kwietnia i maja do wód zbiornika Świnna Poręba wypuszczono 500 tys. wylęgu żerującego szczupaka. Wylęg szczupaka został rozprowadzony wzdłuż brzegów zbiornika.

 

Zarybienia sandaczem

Pod koniec maja do wód zbiornika Świnna Poręba trafiło 50 tys. sztuk narybku sandacza (0,5g/szt.). To pierwsze zarybienia tym gatunkiem zbiornika, drapieżniki te wymiar powyżej 50 cm uzyskają po około 4 latach.