Zarybienia szczupakiem

W tym roku do wód zbiornika Świnna Poręba trafiło 670 tys. sztuk wysokiej jakości wylęgu szczupaka. Został on wyhodowany w wylęgarniach w Świnnej Porębie i Brzączowicach. Po okresie nauki pobierania pokarmu rybki zostały załadowane do worków z tlenem i następnie rozprowadzone wzdłuż brzegów zbiornika:

 

Zarybienia świnką

W połowie kwietnia wody rzeki Skawy powyżej zbiornika Świnna Poręba zostały zarybione starszym sortymentem występującego na tym odcinku rzeki cennego ekologicznie gatunku– świnki. Odcinek ten zarybiono 60 tys. sztuk narybku wiosennego tego gatunku. Materiał zarybieniowy został wyhodowany w Ośrodku Zarybieniowym w Świnnej Porębie.

 

Zarybienia boleniem

W dniu 15.05.2019 r. do wód obwodu rybackiego zbiornika Świnna Poręba na rzece Skawa nr 2 wpuszczono 180 000 sztuk wylęgu bolenia. To efekt wspólnej pracy gospodarstw rybackich w Świnnej Porębie i Brzączowicach. Boleń jest jedynym przedstawicielem rodziny karpiowatych w naszych wodach, który od drugiego roku życia jest typowym drapieżnikiem. Gatunek ten w wieku 6-8 lat osiąga długość ciała powyżej 50 cm.

 

Zarybienia sandaczem

Na początku czerwca wody zbiornika Świnna Poręba zostały zarybione narybkiem letnim sandacza. Młode osobniki w ilości 50 tys. sztuk zostały wypuszczone partiami wzdłuż brzegów zbiornika.